Čí bude stůl? Čí bude skříň? Aneb jak mě kojila Hana Hegerová

Samozřejmě hned z kraje musím uvést na pravou míru, že mě Hana Hegerová nekojila mateřským mlékem, ale svými písněmi. A to už od ranného mládí.

 

Kde se vzala Láska k Haně Hegerové?

Pamatuji si, jak jsme jeli se spolužáky ve třeťáku na konzervatoři na prázdniny do Chorvatska a z mého stanu se furt ozývalo: „Čí bude stůl? Čí bude skříň?“ z písně Rozvod. A to prosím několikrát denně. Byla jsem do jejích písní absolutně zamilovaná! Všichni si ze mně dělali legraci a napodobovali Hanin specifický projev. Poslouchala jsem ty písně pořád dokola.

Měla jsem dvou cédéčko Síň slávy, kde bylo asi 40 Haniných písní a to jsem sjížděla dennodenně. Představovala jsem si, jak jednou ty písně také zpívám před lidmi. A ještě troufaleji jsem snila o tom, že jednou pro mně někdo bude také skládat texty a já budu zpívat písně autorské.

A to, co se mi nakonec splnilo, nebo ne nakonec, protože ještě nekončím 🙂 , ale splnil se mi ten nejtroufalejší sen, který jsem se tenkrát neodvážila mít, že dnes si své písně píšu sama a je to úplně nejlepší, protože kdo zná mě lépe než já sama sebe, takže píšu sama sobě písně na tělo.

 

Šanson je mé „DOMA“

Ale vraťme se k paní Haně Hegerové, kterou jsem milovala už od puberty a byla to ona, která mě tedy nejen „kojila“, ale provedla mě za ruku ženským dospíváním u zpívání, kdy mi mnohdy nebylo do zpívání. Všechny příběhy, které ve svých písních vykládala, jsem já v duchu prožívala. Všechna ta loučení, štkaní, radost ze života, z hudby, trápení s muži, bolestné i radostné verše, teskné melodie i ty hravé…To jsem ještě netušila, že mnoho toho, o čem zpívala, zažiju na vlastní kůži.

Šanson. Ano, to byla a je má nejoblíbenější disciplína. To je něco pro mě! Šanson, jako místo setkání dvou cest. Té divadelní a té pěvecké. V tomto bodě jsem doma!

 

Role Momonne z představení Edith a Marlenne

 

Po deseti letech opět Hana

A abych se dostala k jádru pudlíka, nastal čas, kdy písně Hany Hegerové opět vytahuji z šuplíku a přesto, že se věnuji několik posledních let pouze vlastnímu repertoáru, JeNaČase oprášit noty, staré známé krásné a léty prověřené melodie a vzdát tak úctu a hold mé veliké noblesní učitelce, kterou paní Hana Hegerová byla a v naší paměti a na nahrávkách stále je.

Dáma, která věděla o čem zpívá, ve svých písních vyprávěla příběh. Nezpívala pouze slova v notách…A to jsem se od ní naučila- vyprávět písní příběh.

 

 

 

Koncert na dobřichovickém zámku byl nádherný! Byl to koncert první, nikoli však poslední. Bylo vyprodáno do posledního lístku. Lidé stáli venku, při potlesku stáli i uvnitř. 

Děkuji vám za to! Byla jsem poctěna!

Potlesk patřil mě, Václavovi Tobrmanovi za jeho skvělý doprovod i vtip a patřil především naší milé Haně Hegerové!

Ochutnávku z koncertu naleznete ZDE.

 

Václav Tobrman a Barbora Vlasáková

Koncert JeNaČase zpívat Hegerku, Dobřichovice 11.5.2023 U Věže

 

Koncert JeNaČase zpívat Hegerku, Dobřichovice 11.5.2023

 

Bylo nám ctí Hani!

 

S Láskou BáraV.

 

P.S. : Už dnes máme za sebou úspěšné koncerty v Dobřichovicích a Černošicích a další nejbližší termín pro JeNaČase zazpívat si Hegerku je 30. 5. 2024, opět ve výčepu U VĚŽE na dobřichovickém zámku!

 

Těšíme se už teď a srdečně zveme!

 

 

 

 

Více z mé tvorby najdete na mém webu. JeNaČase to okouknout. 🙂

Mou neknihuj Děťátko Čiperka si můžete koupit

 ZDE.

"Tvořím bezpečné místo pro ženy, aby na nic nemusely být v životě samy. Místo kde JeNaČase mít se ráda!" Jsem autorkou hudebních CD SebeŽít a JeNaČase a NeKnihy Děťátko Čiperka- příběhu o životě, smrti a odpuštění. Více o mě se dočtete zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Naučme se být vděční! V mém eBooku vám prozradím jak na to!

    Pozvěte kouzelné slůvko DĚKUJI do Vašeho života a uvidíte, co se začne dít. Více v mém eBooku!

  • Nejnovější články
  • Kategorie