MŮJ PŘÍBĚH

Moje cesta, moje volba

Jsem žena divoká i domácí, manželka skvělého muže a máma tří veselých kluků. Každý den vstávám a usínám s vděčností. Životem kráčím zvolna a s lehkostí.
Žiji jednoduchý život obyčejného člověka. 
A vím, že co se nepovedlo dnes, povede se zítra. 

Není to ale tak dávno...

...co mé smýšlení o sobě a o světě bylo docela jiné. Můj život podle toho vypadal. A já si tu tíhu moc dobře pamatuji.

Ve svém osobním vězení

Psal se rok 2007 a já byla ve sračkách až po uši. Trpěla jsem každodenními úzkostmi. Se strachem vstávala i usínala. V noci se budila hrůzou nebo pláčem. 
Nevěděla jsem, co si počít. 
Má nejlepší kamarádka umírala na leukémii, má matka byla v těžkých depresích, prožívala jsem náročné partnerství a měla obrovský strach ze sebe, ze života, ze smrti. Spoustu masek na tváři a shrbená záda.
Smutek a ubrečený oči byly můj denní chleba.

 

Když se Duch probouzí, otřásá mřížemi

V den, kdy má kamarádka zemřela a já stála nad jejím mrtvým tělem,  jsem pochopila, že potřebuji odbornou pomoc. Bylo mi 21 let. Začala jsem krůček po krůčku kráčet cestou sebepoznání. Korálek po korálku navlékat svůj roztržený náhrdelník. Rozplétat nitky rodinného příběhu a učit se rozumět souvislostem. Následovalo 15 let poctivé práce sama na sobě za doprovodu zkušených terapeutů, během kterých mě potkaly opravdu náročné životní zkoušky.

 

Když nemůžeš, tak přidej

Rozvod, rozpad rodiny, dluhy, nešťastné partnerské vztahy, sebevražda matky, potrat v 5.měsíci těhotenství. Cesta, která stála téměř vše, co jsem měla, mě dovedla na místo, kde jsem dnes.

 

Kam?

Na místo, kde patřím sama sobě. Žiji samu sebe. Opírám se o sebe. Jsem ve spojení se svým tělem i  svou duší. Z každé mé jizvy vyrostl květ v podobě písní a příběhů, které během mého putování světem zaznamenávám do deníků. Vznikla dvě autorská hudební alba SebeŽítJeNaČase, knihy Děťátko Čiperka , Vítej císařovno! a další díla jsou v procesu tvorby.

A co že jsem to vlastně měla? Oč že jsem to přišla?

 O iluze, omezující přesvědčení, klamný obraz sebe samé. O pocit viny a špatnosti.
Rozvzpomněla jsem se, že jsem boží dítě, stejně jako každý z nás. A že radost ze Života a vděčnost jsou mou přirozeností.

Tématu vděčnosti se věnuji ve svém eBooku, který si zdarma můžete stáhnout zde.

Vesmír dává pouze dary

Všechno, co mě v životě potkává jsou dary. Některé velmi urychlily můj proces zrání na této pozemské pouti. Dnes už vím, že intenzitu si volíme sami, proto jsem udělala tlustou čáru za minulostí, vše jsem si odpustila a začala novou životní etapu s lehkostí. 

Co jsem se naučila?

V životě mohou přijít chvíle, kdy to, co fungovalo už nefunguje. Staré se rozpadá a nové ještě neexistuje. Tato fáze je moc důležitá a je třeba se jí nezaleknout. V přírodě jde o čas hluboké zimy, kdy staré usnulo a nové se ještě neprobudilo. Proces je to posvátný. Přestala jsem se bát té temnoty a ticha, a to mi otevřelo cestu k jaru, cestu k Radosti a lehkosti Bytí.

Kým tedy jsem?

 Byla jsem na místech, kam se jiní neodváží vstoupit. Jsem odbornicí na nejen tuhé zimy lidské duše. Inspiruji své klienty, aby nejen těžká období svého života uchopili vědomě a kreativně a získali tak kvalitní výživu pro svůj následující život. Dodávám jim klid na jejich cestu. Nejsem studovaný psycholog, nejsem koučka ani mentorka, nejsem teoretik. Jsem člověk, který tu cestu šel na vlastní nohy a přináším z té cesty zprávy. Zpívám, hraju divadlo, píšu a ilustruji své knížky, pečuji o tělo a duši své a svých klientů při masážích a terapiích celostní medicíny.  Vyprávím příběhy. Pořádám semináře s besedy. Vedu ženské skupiny.

Žiji rodinný život. S mužem vychováváme 3 syny a učíme se z lekcí partnersví. Jsem žena s bohatými životními zkušenostmi a JeNaČase se o ně s Vámi podělit.

Děkuji, že mohu.

"Kdo poznal své ticho a temnotu, má co vyprávět celému světu."

S Láskou BáraV.