♥ Děťátko Čiperka ♥

Miminko zemřelo v mém břiše. Bylo mu 21 týdnů. Těšili jsme se na něj. Umřelo nám. Umřelo něco v nás. Bolelo to strašně moc. Nebránili jsme se. Nechali jsme bolest skrze nás projít. Já a moje rodina. Byli jsme spolu. Plakali jsme. Ty dny byly tiché kouzelné prázdné... Bolestně prázdné. Chladné a zároveň tak vřelé. Rána byla hluboká a krvácela. A z té rány se časem stala jizva a z té jizvy vyrostl květ, jak se píše v knize Siddhartha. A tím květem se stala má kniha.

Vítejte v příběhu o odpuštění!

Jednoho dne něco bylo jinak a nakonec všechno

"Už několik dní a nocí se cítím zvláštně. Je mi smutno. Připadám si jako řeka, která stojí. Neteče a přitom by téct měla. Jsem těhotná. Jsem ve 21. týdnu. Mám malé bříško. Čekám své třetí děťátko. Těším se na něj, ale je mi nějak šedo. Pohyby miminka stále necítím, jsem nervózní a bolí mě břicho, bedra a třísla. V noci cítím, že bolesti jsou pravidelné. To mě vyděsí, ale snažím se zůstat nad věcí, zaženu zlé myšlenky a zkouším spát. Druhý den odpoledne jdu na záchod a vidím krev! Vím, co se děje! Vím TO! Ale ještě si počkám, než se to mám dozvědět. Jedeme do nejbližší porodnice a tam se náš život změní. Prudce nekompromisně a bolestivě. Miminko zemřelo a je třeba jej porodit."

 

Nejsem první ani poslední

Žen, které přišly o své děťátko v různých stádiích těhotenství je opravdu mnoho. Jedná se snad o každou čtvrtou ženu. Mnohé jsme zažily bolest z těch největších. S úctou a pochopením se skláním před bolestí každé z nás, která se týká našich milovaných dětí. Těch žijících i těch zemřelých. A samozřejmě se to netýká jen nás žen, ale pochopitelně i mužů- otců, kteří své děti milují a opatrují a těší se z nich. A nepodaří- li se, aby děťátko přišlo na svět, nebo z nějakého důvodu nemohlo na světě zůstat a trávit s námi dny a noci, smutek, bolest a ztráta se týká obou rodičů. Dotkne se i sourozenců, širší rodiny a blízkých přátel.

 

♥ Děťátko Čiperka ♥

Když je Tvým osudem zůstat malinké 

Ve své knize nabízím pohled do světa ženy, která přijde o děťátko v polovině těhotenství.

♥ Jak se cítí. ♥ Co prožívá. ♥ Jak jej přivede na svět. ♥ Co jí pomáhá. ♥ Jak se s tím vyrovnává. ♥ Jaké najde východisko.

♥ Jak zachází s bolestí, smutkem, zklamáním, ztrátou a PRÁZDNOTOU.

Jde o deník ze dní ranného šestinedělí po pozdním potratu nebo předčasném porodu? Z šestinedělí bez miminka.

Jde o upřímnou výpověď člověka- ženy, která je se svou rodinou postavena před situaci, kterou nemůže změnit.

Neexistují v tu chvíli jiné varianty, než situaci buď zavrhnout, uzavřít se, nepustit tu strašnou bolest do svého těla a uchránit se tak rozcupování na tisíc kousků a nebo se uvolnit, otevřít se a nechat se rozžvýkat a rozpustit bolestí, smutkem a zklamáním v prázdnotě a tichu.

Tato kniha monitoruje ten druhý přístup.

Kniha je plná osobitých ilustrací, bylinných receptů, úvah, básní... Smutku, bolesti, naděje, krásy a vděčnosti. Je plná Života, jehož nedílnou součástí je i Smrt.

"Tvorba knihy se pro mě stala lékem, místem, kterému jsem mohla věnovat svou rannou mateřskou péči, která by jinak neměla uplatnění a vlastně zhmotněním děťátka, které si vybralo jinou cestu než být fyzickým členem naší lidské rodiny."

Kniha Děťátko Čiperka je osobitým ztvárněním onoho zemřelého miminka.

Reference:

Děťátko Čiperka je křehký a zároveň velmi silný a léčivý příběh statečné ženy, odvážného muže a jejich malého děťátka, jehož život se naplnil už v bříšku své maminky. Život do cesty Báře a jejímu muži přichystal tuhle těžkou a bolestnou zkoušku, kterou díky své odvaze, vnitřní síle, moudrosti a zralosti přijali, odevzdali se proudu života a s důvěrou vykročili dál posíleni ve své vzájemné lásce a spojení. Kniha je navíc hotové umělecké dílo plné nádherných Bářiných ilustrací a vlastnoručně psaným textem.
Daniela Jiříkováprávnička a terapeutka www.empatea.cz

Komu kniha může pomoci?

Jak už jsem psala výše, zkušenost se ztrátou miminka má mnoho žen, tudíž mnoho mužů, tedy mnoho rodin. Knihu proto doporučuji všem, kteří ví o tomto tématu své a třeba ještě bolest ze ztráty nosí ve svém srdci.

♥ Může posloužit jako ventil, kterým může bolest a smutek odejít. ♥ Může být uvolněním pro nevyplakané slzy. ♥ Uznáním velikosti ztráty.♥ Inspirací k opečovaní se. ♥ Porozuměním. ♥ Odpuštěním. ♥ Může být tím, co v ní pro sebe naleznete.

"Nemám žádnou univerzální radu, ale ukážu Vám, jak jsem se se ztrátou vyrovnala já. I Vy si můžete najít svůj způsob a nevadí, že už je to dávná minulost. Uznání a odpuštění má své místo a čas kdykoli a kdekoli v našem životě."

Zároveň je kniha vhodná pro všechny, kteří pracují se ženami a rodinami a jsou jim oporou nejen v takto složitých situacích.

 

Můj pohled, můj přístup, moje stanovisko

Kniha si neklade žádné nároky být odbornou publikací, dávat rady či doporučení. Slouží jako vyjádření zkušenosti stejně jako to dělají třeba umělecká díla.

Situace byla taková, jaká byla a jednání bylo takové, jaké bylo. Forma ztvárnění je taková, jaké je a je na zdravém uvážení každého jedince, do jaké míry se chce tímto příběhem inspirovat, či nikoli.

Tato kniha je určena pro zralé lidské bytosti, které ví, že mají svůj život ve svých rukou a jsou věci, které ovlivnit lze a které ovlivnit nemůžeme. Kniha ukazuje, že každý máme možnost se rozhodnout a naše rozhodnutí má být respektováno jako dar svobodné volby každého z nás.

Přejete si knihu přečíst?

Kniha je napsána a připravena k tisku. V tuto chvíli si ji můžete zakoupit v předprodeji  za cenu 1. 1 1 1 Kč a pomoci tak knize na svět. Výroba knihy je velmi nákladná, obsahuje velkou část ruční práce.  Zachovává si tak svou autenticitu deníku. Poštovné je u předprodeje do konce června ZDARMA. Jako mé DĚKUJI každému z Vás, kdo si knihu v předprodeji zakoupíte, věnuji osobní věnování a podpis do knihy.

Součástí knihy je i návod jak je s knihou možné pracovat.

Veškeré knihy budu odesílat koncem června tohoto roku 2023 poštou na adresu uvedenou ve Vaší objednávce. S dotazy ohledně knihy se na mě obraťte prostřednictvím emailové adresy barbora@jenacase.cz .

Upřímně děkuji za Vaší důvěru a věřím, že Vám kniha přinese do života krásu, laskavost a klid, tak jako je přinesla mně.

S Láskou BáraV.

Chcete podpořit vydání knihy jinak? Chystám pro vás další možnosti.

Již brzy ZDE.

barbora@jenacase.cz